Diyarbakır ili Damızlık Manda Yetiştiriciliği Birliği

PROJEDEKİ YETİŞTİRİCİLERE EĞİTİM VERİLDİ

Halk Elinde Anadolu Mandası Islah Projesi kapsamında ıslah çalışmaları yaptığımız önder yetiştiricilerimize TKDK ve Tarım il müdürlüğü’nün katılımlarıyla çiftlik yapımı ve hayvancılık hibe desteklemeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan eğitim ve bilgilendirme toplantısına ıslah projesinin yürütüldüğü tüm köylerden gelen önder çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme ve  eğitim toplantısı, Proje lideri Yavuz HAN önderliğinde sunum yapılarak katılımcılara Projenin tanımı yapılarak sahada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Diyarbakır Tarım il müdürlüğünde görevli veteriner hekim Metin ÖZGÜN il müdürlüğünün tarımsal destekler, çiftlik ve hayvancılık konusunda destekledikleri konularda bilgilendirmelerde bulundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Diyarbakır İl Koordinatörlüğünden katılım sağlayan Savaş ÖZGÜN ve Sezgi CAN kurumun verdiği hibe desteklemeleri hakkında bilgiler vererek kurumun yatırımları hakkında bilgiler verdi.